Matej Tóth: ODCHÝLKA - recenzia

Autor: Lenka Fedorová | 6.9.2018 o 9:40 | (upravené 10.9.2018 o 8:49) Karma článku: 1,00 | Prečítané:  206x

Koľko dokáže človek vytrpieť, kým dosiahne úspech? Kde je hranica síl, ktorá zlomí aj toho najsilnejšieho bojovníka? Prečo s úspechom prichádza mnoho skúšok?

Matej Tóth. Človek s veľkou charizmou, ktorý si za krátky čas získal srdcia mnohých Slovákov. Človek, pri ktorom vám na malú chvíľu vybehla guča v hrdle, keď preberal zlatú olympijskú medailu. Jeho radosť sa však skončila dňom, keď sa s ním začalo spájať nelichotivé slovo. DOPING.

V knihe Odchýlka sa prelínajú dve línie. Jedna pojednáva o dopingovej kauze, druhá popisuje Matejovu cestu na vrchol.

Ak ste prípad Mateja Tótha sledovali pozornejšie, zaujmú vás informácie o tom, ako funguje biologický pas, prečo bol vymyslený, čo spájalo Lancea Armstronga a Mateja Tótha, ako aj nevšedná situácia, počas ktorej došlo k odobratiu vzorky krvi, ktorá napokon ukázala odchýlku v biologickom pase. Traumu, ktorú Tóth prežíval po obvinení z dopingu, je z týchto strán skutočne veľmi cítiť. 

Ak vás Matej Tóth zaujal ako osobnosť, upúta vás druhá línia, ktorá približuje kariéru najrýchlejšieho chodca sveta od detstva po súčasnosť. Olympijský víťaz v nej spomína na časy, keď ho neprijali do športovej školykeď mal ako dieťa nadváhu, keď čelil posmeškom, že chôdza nie je plnohodnotný šport, i na časy, keď sa rozhodol zmeniť trénera, čo sa na Dukle nestretlo s pochopením.

Táto časť knihy  vo mne vyvolala otázku, či nie je trochu priskoro na takéto hodnotenie kariéry... Každopádne, práve tieto kapitoly sú veľmi motivačné pre všetkých tých, ktorí sa v živote radi inšpirujú príbehmi úspešných ľudí. 

Matej Tóth v knihe viackrát s úctou spomína aj svoju manželku Lenku. Prehovoril o tom, prečo ich vzťah v určitom období škrípal a prečo jeho rodičia neboli zo synovho rozhodnutia oženiť sa nadšení. 

Michal Červený spolu s Matejom Tóthom v knihe zašli naozaj do hĺbky útrob duše, ktorá sa ocitla v tvrdom boji o očistenie svojho mena...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Fico je späť, ako prvého vytrestá Kisku

Keď treba zmasakrovať ústavu, vždy sa nájde koalícia ochotných.

Píše Marek Maďarič

Trestanie Orbána má vážne chyby (píše Marek Maďarič)

V správe nemali riešiť jeho ideové smerovanie či nevítaciu politiku.


Už ste čítali?