Matej Tóth: ODCHÝLKA - recenzia

Autor: Lenka Fedorová | 6.9.2018 o 9:40 | (upravené 10.9.2018 o 8:49) Karma článku: 1,02 | Prečítané:  279x

Koľko dokáže človek vytrpieť, kým dosiahne úspech? Kde je hranica síl, ktorá zlomí aj toho najsilnejšieho bojovníka? Prečo s úspechom prichádza mnoho skúšok?

Matej Tóth. Človek s veľkou charizmou, ktorý si za krátky čas získal srdcia mnohých Slovákov. Človek, pri ktorom vám na malú chvíľu vybehla guča v hrdle, keď preberal zlatú olympijskú medailu. Jeho radosť sa však skončila dňom, keď sa s ním začalo spájať nelichotivé slovo. DOPING.

V knihe Odchýlka sa prelínajú dve línie. Jedna pojednáva o dopingovej kauze, druhá popisuje Matejovu cestu na vrchol.

Ak ste prípad Mateja Tótha sledovali pozornejšie, zaujmú vás informácie o tom, ako funguje biologický pas, prečo bol vymyslený, čo spájalo Lancea Armstronga a Mateja Tótha, ako aj nevšedná situácia, počas ktorej došlo k odobratiu vzorky krvi, ktorá napokon ukázala odchýlku v biologickom pase. Traumu, ktorú Tóth prežíval po obvinení z dopingu, je z týchto strán skutočne veľmi cítiť. 

Ak vás Matej Tóth zaujal ako osobnosť, upúta vás druhá línia, ktorá približuje kariéru najrýchlejšieho chodca sveta od detstva po súčasnosť. Olympijský víťaz v nej spomína na časy, keď ho neprijali do športovej školykeď mal ako dieťa nadváhu, keď čelil posmeškom, že chôdza nie je plnohodnotný šport, i na časy, keď sa rozhodol zmeniť trénera, čo sa na Dukle nestretlo s pochopením.

Táto časť knihy  vo mne vyvolala otázku, či nie je trochu priskoro na takéto hodnotenie kariéry... Každopádne, práve tieto kapitoly sú veľmi motivačné pre všetkých tých, ktorí sa v živote radi inšpirujú príbehmi úspešných ľudí. 

Matej Tóth v knihe viackrát s úctou spomína aj svoju manželku Lenku. Prehovoril o tom, prečo ich vzťah v určitom období škrípal a prečo jeho rodičia neboli zo synovho rozhodnutia oženiť sa nadšení. 

Michal Červený spolu s Matejom Tóthom v knihe zašli naozaj do hĺbky útrob duše, ktorá sa ocitla v tvrdom boji o očistenie svojho mena...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?